Ośrodek działaj lokalnie

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

O Programie / Aktualności

2011-06-20

Konkurs Grantowy "Działaj Lokalnie X" w 2018r. ROZSTRZYGNIĘTY!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Konkurs Grantowy "Działaj Lokalnie X" w 2018 roku został rozstrzygnięty. Dotacje na łączną kwotę 59.300 zł otrzymało 15 grantobiorców. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji loklanych inicjatyw.

więcej »

0000-00-00

Ogłoszenie Konkursu Grantowego "Działaj Lokalnie X"

Z wielką przyjemnością informujemy, że nabór wniosków do X edycji Programu "Działaj Lokalnie" rusza 24 kwietnia 2018r. Wszystkich zaintersowanych udziałem w projekcie  zapraszamy na spotkania informacyjne oraz do informacji zawartych w regulaminie konkursu.

 

więcej »

2017-12-14

Kalendarz już jest

Zdjęcia do szóstego stylizowanego kalendarza gminy Goraj zakończyły się 25 września, ale kalendarz można oglądać dopiero od 8 grudnia.  W tym dniu odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Kiedy Goraj był Ładą czyli gorajscy Słowianie w obrazkach” w ramach, którego powstał kalendarz. Motywem przewodnim była mitologia słowiańska.

 

więcej »

2017-10-20

Uroczyste otwarcie placu zabaw – podsumowanie projektu „Rodzinny plac zabaw ”Pod sosną” przy remizie OSP w Korytkowie Dużym”

W Korytkowie Dużym, na rozległym placu przy remizie OSP powstał kolorowy plac zabaw. Fundusze na jego powstanie Ochotnicza Straż Pożarna w Korytkowie Dużym pozyskała z Programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego m.in. przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, realizując projekt „Rodzinny plac zabaw "Pod sosną" przy remizie OSP w Korytkowie Dużym”.

więcej »

2017-10-21

Rozśpiewani w tradycji - podsumowanie projektu

Projekt "Rozśpiewani w tradycji" miał na celu kutywowanie tradycji muzycznych Ziemi Biłgorajskiej i polegał na przeprowadzeniu warsztatów śpiewaczych dla uczniów dwóch dwóch szkół podstawowych w Gminie Biłgoraj, prezentacji dokonań młodzieży poprzez wspólne występy z Zespołem Śpiewaczym, zakupie strojów ludowych i tworzeniu młodzieżowej grupy śpiewaczej kultywującej lokalne tradycje.

We wrześniu przeprowadzono warsztaty z techniki białego śpiewu z instruktorem, a w październiku zrealizowano warsztaty poznawania i nauki tradycyjnych pieśni biłgorajskich w ramach bezpośredniego przekazu Mistrz - Uczeń z Zespołem Śpiewaczym z Rudy Solskiej. Realizowane przez cały październik cotygodniowe spotkania z Zespołem sprawiły, że młodzież poznawała  historię, dorobek i  dokonania oraz tradycyjne pieśni biłgorajskie z repertuaru Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej. W ramach warsztatów młodzież nauczyła się śpiewać 4 pieśni: "Nasiałam se rutki", "Ponad leseńkiem", "Jak ja sobie z miasta szed" i "Zielono zasiała, niebieskie mi zeszło".

 

więcej »

Ośrodek Działaj Lokalnie
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

ul. T. Kościuszki 65
23-400 Biłgoraj

tel. 84 686-48-77
fax. 84 686-53-93
tel. kom. 606-925-977
e-mail: flzb@lbl.pl

Znajdziesz na na Facebooku
f
© 2018 Net Partners