Konkurs "Opowiedz..."
WYNIKI KONKURSU w 2022r.
Komisja Konkursowa obradowała dnia 11/12/2022 roku w siedzibie Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w składzie:
- Joanna Tujak (dziennikarz lokalnej telewizji)
- Gabriel Szado (montażysta telewizyjny)
- Adrian Łobacz (fotograf)
Po obejrzeniu wszystkich zgłoszonych do konkursu filmów, decyzją Komisji zwycięzcą lokalnego etapu konkursu została praca Artura Kimaka (Grupa nieformalna „Pasjonaci szachów”) pt. Pasjonaci szachów. Komisja wyróżnia dwie prace: „Miłośnicy lasów” oraz pracę „Wspieramy strażaków”.
SERDECZNIE GRATULUJEMY i zapraszamy po odbiór nagród rzeczowych!!!!
ZWYCIĘSKA PRACA
NABÓR w kokursie OPOWIEDZ w 2022r.
TERMINY:
Wniosek (do pobrania na dole strony) należy złożyć drogą mailową na adres flzb@lbl.pl lub osobiście w siedzibie Fundacji FLZB (wymagana forma elektroniczna) do 10 grudnia 2022r.
CEL KONKURSU
Konkurs „Opowiedz…”, prowadzony w ramach Programu „Działaj Lokalnie”, ma na celu zachęcenie grantobiorców Ośrodków Działaj Lokalnie (ODL) do poszukiwania atrakcyjnych sposobów opisywania własnych działań i promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu „Działaj Lokalnie”, a przez to ich wpływu na aktywizację lokalnej społeczności oraz na budowanie dobra wspólnego.
Konkurs służy wyłonieniu, nagrodzeniu i promowaniu najlepszych przykładów twórczego pokazywania projektów Działaj Lokalnie. Prace powstałe w ramach Konkursu „Opowiedz…” powinny spełniać funkcje komunikacyjno-promocyjne, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie i nieograniczone zasoby ludzkiej pomysłowości.
ADRESACI KONKURSU
Konkurs adresowany jest do wszystkich grantobiorców ODL uczestniczących w Programie „Działaj Lokalnie”, realizujących lokalne konkursy grantowe w danej edycji.
KATEGORIE KONKURSOWE
Zależy nam na zachowaniu perspektywy sukcesu. Za pomocą twórczych środków wyrazu realizatorzy projektów „Działaj Lokalnie” powinni pokazać swoje fantastyczne inicjatywy i ich wspaniałe rezultaty oraz pozytywne zmiany, które zaszły w społecznościach w wyniku ich aktywności. „Opowiedz… i zrób wrażenie!” to motto przyświecające Konkursowi.
Kategoria 1: człowiek
Filmy w tej kategorii powinny opowiadać o konkretnych osobach zaangażowanych w realizację projektu. Mogą przedstawiać lokalnych liderów, ale też zwykłych uczestników projektu, dorosłych i dzieci – każdego, kto może być bohaterem historii związanej z projektem.
Kategoria 2: miejsce
Kategoria ta pozwala na pokazanie konkretnych zmian, jakie zaszły w miejscowościach – wsiach i miasteczkach, w których realizowane były projekty. Ważne jest, aby pokazać stan sprzed zmiany, a następnie pokazać wspólną pracę i oczywiście - efekt.
Kategoria 3: motyw
Kategoria „Motyw” daje możliwość podzielenia się sukcesem skoncentrowanym wokół pewnego konkretnego produktu czy efektu projektu, jak np. ciekawego lokalnego wydarzenia (festyn, przegląd, konkurs, happening, warsztat etc.), które przyciągnęło zarówno mieszkańców, jak i turystów. W tej kategorii mieszczą się również regionalne wytwory związane z dziedzictwem kulturowym, czy inne konkretne przedmioty stanowiące motyw przewodni zrealizowanego projektu. Ważne, aby ogniskowały zainteresowanie mieszkańców i pozwalały na ich rozwój, odpowiadając jednocześnie na konkretne potrzeby.
Kategoria 4: filmowy produkt projektu
Ta kategoria została stworzona z myślą o grantobiorcach, którzy jako cel swojego projektu "Działaj Lokalnie" obrali nakręcenie teledysku (np. do własnej piosenki), filmu krótkometrażowego, filmu edukacyjnego, animowanego, filmu promującego miejscowość itp. W tej kategorii mogą być zgłaszane prace, które są produktem projektu, a nie (jak w pozostałych kategoriach) opowiadają o zmianie, jaka zaszła wskutek projektu.
FORMA PRAC
Prace zgłaszane do Konkursu mogą mieć jedną z dwóch form:
1) reportaż filmowy,
2) krótki film.
Prace nadesłane do Konkursu, nie mogą być dłuższe niż 2,5 minuty, mogą być natomiast krótsze, należy dostosować długość pracy do posiadanego materiału, (wybrać najciekawsze fragmenty, zdjęcia itp.). Prace dłuższe niż 2,5 minuty nie będą oceniane w Konkursie na etapie ogólnopolskim.
Praca zgłaszana do Konkursu musi być opublikowana w otwartym serwisie internetowym umożliwiającym prezentację filmów, wideoklipów lub własnych mini produkcji w Internecie (np. Youtube, Vimeo, Facebook, itp.). Dostęp do zgłaszanej pracy musi być powszechny dla każdego użytkownika Internetu. Ma to na celu szerokie, publiczne komunikowanie o efektach Programu, najciekawszych zrealizowanych projektach. Prace zgłoszone na płytach CD i innych nośnikach, jak również w postaci załączników do e-maili nie będą przyjmowane. Prace, które nie spełniają wymienionych parametrów mogą zostać odrzucone z przyczyn formalnych.
Zgłaszana praca, opublikowana w otwartym serwisie internetowym, powinna spełniać następujące kryteria formalne:
1) Być opatrzona krótkim opisem w serwisie (do 1000 znaków ze spacjami), oddającym najważniejsze założenia projektu, tożsamy opis należy zamieścić w karcie zgłoszenia do Konkursu;.
2) Zawierać informację, w swojej treści jak i w opisie, o dofinansowaniu projektu ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
3) Być dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne 4.0, stosowne oświadczenie musi znaleźć się w opisie pracy lub ustawieniach otwartego serwisu internetowego: [Tytuł pracy] jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne 4.0.
4) Zawierać logo programu „Działaj Lokalnie” umieszczone na obowiązkowej planszy końcowej.
3. ODL zobowiązuje się do udostępnienia grantobiorcom obowiązkowej planszy końcowej zawierającej logo programu „Działaj Lokalnie”.
4. Prace niespełniające wymagań ujętych powyżej (pkt 2) będą odrzucane z powodów formalnych.
Regulamin do pobrania na dole strony. SZCZEGÓŁY konkursu i pomocne materiały znajdują się na stronie http://dzialajlokalnie.pl/strefa-grantobiorcy/konkurs-opowiedz/
LINKI PRAC ZŁOŻONYCH DO KONKURSU "OPOWIEDZ..."
Stowarzyszenie Noodles Stage (kategoria: motyw)
Pracownicy Biłgorajskiej Telewizji Kablowej (kategoria: motyw)
Stowarzyszenie Noodles Stage (kategoria: motyw)
Grupa Nieformalna Pracownicy Biłgorajskiej Telewizji Kablowej (kategoria: motyw)
Klub LZS Dąbrowica (kategoria: motyw)
Grupa nieformalna Aarcia (kategoria: motyw)
Grupa Nieformalna "Aaricia" ( kategoria: filmowy produkt projektu)
Stowarzyszenie Noodles Stage (kategoria: motyw)
Grupa nieformalna Miłośnicy Książek ( kategoria: filmowy produkt projektu)
Ochotnicza Straż Pożarna w Brodziakach ( kategoria: filmowy produkt projektu)
Stowarzyszenie Przyjaciół Toru Sportów Motorowych ,,AUTODROM BIŁGORAJ" ( kategoria: filmowy produkt projektu)
Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju ( kategoria: filmowy produkt projektu)
Ludowy Zespół Sportowy Dąbrowica w Dąbrowicy (kategoria: miejsce)
Stowarzyszenie Noodles Stage (kategoria: miejsce)
Związek Młodzieży Wiejskiej w Brodziakach (kategoria: motyw)
Pracownicy Biłgorajskiej Telewizji Kablowej (kategoria: motyw)
Tytuł | Pobierz |
---|---|
Regulamin konkursu PDF | Pobierz (678 kB) |
Karta zgłoszeniowa | Pobierz (59 kB) |