Ośrodek działaj lokalnie

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

O Programie / Aktualności / Rodzinny plac zabaw w Korytkowie Dużym

2017-10-17

Rodzinny plac zabaw w Korytkowie Dużym

Na placu przy remizie OSP montowane są pierwsze elementy zabawowe, zakupione w ramach projektu: Rodzinny plac zabaw „Pod sosną” przy remizie OSP w Korytkowie Dużym. Jest to kolejny projekt realizowany przez druchów miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom integracji społecznej poprzez utworzenie rodzinnego placu zabaw przy remizie OSP.

Korytków Duży jest dynamicznie rozwijającą się podmiejską wioską. Jest dużo młodych małżeństw i co się z tym wiąże, sporo małych dzieci. Młodym rodzicom brakuje takiego bezpiecznego miejsca, gdzie mogliby spotykać się, a ich pociechy bezpiecznie bawić. Wprawdzie w Korytkowie istnieje już niewielki plac zabaw przy szkole, ale jest on usytuowany na samym początku wsi i już wyeksploatowany. Chcemy więc wyjść naprzeciw potrzebom tej grupy mieszkańców i utworzyć rodzinny plac zabaw na rozległym placu przy remizie strażackiej, która znajduje się w centrum wioski. Będzie to projekt rozwojowy. W przyszłości planujemy stworzyć przy placu zabaw niewielką siłownię napowietrzną, wówczas z zagospodarowanego miejsca przy remizie OSP mogliby korzystać wszyscy mieszkańcy Korytkowa. Miejsce, w którym planujemy utworzyć plac zabaw i siłownię napowietrzną jest już częściowo zagospodarowane - plac jest ogrodzony, jest duży grill, miejsce na ognisko oraz wiata ze stołami i ławkami.

Jesteśmy przekonani,że z utworzonego placu zabaw korzystać będzie wielu mieszkańców. W Korytkowie nie ma innego miejsca, gdzie w leśnym zaciszu mogą spotykać się rodziny z małymi dziećmi, by przyjemnie i aktywnie spędzić wolny czas.

Ośrodek Działaj Lokalnie
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

ul. T. Kościuszki 65
23-400 Biłgoraj

tel. 84 686-48-77
fax. 84 686-53-93
tel. kom. 606-925-977
e-mail: flzb@lbl.pl

Znajdziesz na na Facebooku
f
© 2018 Net Partners