Ośrodek działaj lokalnie

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

O Programie / Aktualności

2017-10-17

Rodzinny plac zabaw w Korytkowie Dużym

Na placu przy remizie OSP montowane są pierwsze elementy zabawowe, zakupione w ramach projektu: Rodzinny plac zabaw „Pod sosną” przy remizie OSP w Korytkowie Dużym. Jest to kolejny projekt realizowany przez druchów miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

więcej »

2017-10-10

Finał projektu biłgorajskiego rękodzieła

Jak się dawniej młóciło zboże, jakie produkty są potrzebne do upieczenia piroga biłgorajskiego, jak robi się kulaszę i krężałki albo z czego składa się tradycyjny strój biłgorajsko-tarnogrodzki?

 

więcej »

2017-10-04

Rozśpiewani w tradycji

Celem projektu „Rozśpiewani w tradycji” jest  kultywowanie tradycji muzycznych  Ziemi Biłgorajskiej, poprzez zachowanie umiejętności śpiewania białym głosem, wyjątkowym i charakterystycznym dla naszego regionu oraz ocalenie od zapomnienia repertuaru tradycyjnych pieśni biłgorajskich.

Działania projektowe realizowane są  w dwóch szkołach - w Szkole Podstawowej w Woli Dereźniańskiej i w Zespole Szkół w Soli i obejmą warsztaty z technik białego śpiewu, naukę repertuaru tradycyjnych pieśni biłgorajskich, wspólne występy młodzieży z Zespołem Śpiewaczym z Rudy Solskiej oraz  utworzenie młodzieżowej  grupy śpiewaczej  kultywującej lokalne tradycje.

więcej »

2017-09-27

Calendar is coming

Zdjęcia do szóstego stylizowanego kalendarza gminy Goraj zakończyły się 25 września. Motywem przewodnim kalendarza na 2018 rok  będą postacie bogów i istot znanych z mitologii słowiańskiej.

więcej »

2017-09-15

Krzysztof Miazek - rysunek i malarstwo

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie 20 września o godz. 13:00 zaprasza w ramach projektu "Cuda wianki - rękodzieło ludowe biłgorajskiej wsi" na spotkanie i otwrcie wystawy rysunku i malarstwa Krzysztofa Miazka.

Krzysztof Miazek - urodził się na Podkarpaciu.  Przez wiele lat mieszkał i pracował w Lublinie. W Górecku Kościelnym mieszka od dwunastu lat. Jest jednak od dawna związany z Roztoczem. Jeszcze w czasach studenckich często odwiedzał te strony. Z grupą przyjaciół budował tu nawet schroniska młodzieżowe. Malowaniem i rysowaniem zawsze zajmował się amatorsko, jego ulubioną techniką jest akwarela.  Najczęściej maluje chałupy oraz drobne obiekty sakralne: kapliczki przydrożne, kościółki, cerkwie. Swoje prace prezentuje we własnej galerii w Górecku Kościelnym. 

więcej »

Ośrodek Działaj Lokalnie
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

ul. T. Kościuszki 65
23-400 Biłgoraj

tel. 84 686-48-77
fax. 84 686-53-93
tel. kom. 606-925-977
e-mail: flzb@lbl.pl

Znajdziesz na na Facebooku
f
© 2017 Net Partners